wrzesień 10, 2015
Drukuj

EDWARD KOSMAL jedynką w wyborach do Senatu RP z listy PiS

Edward Kosmal, lider protestujących na Pomorzu Zachodnim w obronie POLSKIEJ ZIEMI rolników, przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” kandyduje w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu wyborczego nr 98. Okręg ten, to część województwa zachodniopomorskiego obejmująca obszary powiatów: goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, stargardzkiego oraz miasto na prawach powiatu jakim jest Świnoujście.

Liczba senatorów wybieranych w okręgu wyborczym wynosi 1.

Serdeczna prośba:
Osoby, które mogłyby nam pomóc w zbieraniu podpisów poparcia, organizacji spotkań, umieszczaniu nośników informacyjnych, czy roznoszeniu ulotek prosimy o kontakt
e-mailowy: protestrolnikow@gmail.com lub telefoniczny z: Janem Białkowskim (tel. kom. 728 263 728).

Do 14.09.2015 r. zbieramy podpisy na listach poparcia kandydatury Edwarda Kosmala.
Zbliża się weekend, a więc i czas nabożeństw i spotkań.
Osoby, które mogą nam pomóc zbierać podpisy prosimy o pobranie
i wydrukowanie listy: PODPISY POPARCIA SENAT – KOSMAL (3) (1)

Prezydent Elekt Zielone Miasteczko fot. T. Jozwiak 7.06.15

Warszawa, 7.06.2015 r. – Protest rolników w „Zielonym Miasteczku” przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Edward Kosmal wita Prezydenta Elekta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudę. Protest trwał 129 dni. Był bardzo ważnym wydarzeniem wpisującym się w trwające od ponad dwóch lat protesty rolników w obronie polskiej ziemi. Protesty te doprowadziły do zmiany ustawy o ustroju rolnym. Prawo i Sprawiedliwość, z chwilą uzyskania większości w Parlamencie, zapowiada wprowadzenia kolejnych poprawek w przepisach dotyczących obrotu ziemią rolną w Polsce.