październik 27, 2013
Drukuj

Farmer.pl: My głuptasy Europejczycy…, nowe cechy będą akceptowane

- W Europie jesteśmy głupi, ja nie mogę produkować GMO, a mogę nim swoje owce karmić od rana do wieczora – powiedział Jean-Yves Foucault, prezydent Limagrain. Francuska spółdzielnia inwestuje w biotechnologię, żeby być obecną na światowych rynkach.

Foucault pytany przez farmer.pl o podejście Limagrain do badań nad odmianami GMO i produkcją roślin powiedział, że GMO jest narzędziem, ale nie jest odpowiedzią na wszystko…

Limgrain, tak jak wiele innych firm hodowlano-nasiennych na całym świecie prowadzi badania nad GMO i nie zamierza z nich rezygnować, mimo tego, że wiele krajów w Europie jest przeciwnych uprawom modyfikowanym genetycznie. Wg. prezydenta Limagrain, żeby dobrze poznać roślinę, to trzeba ją przedstawić na poziomie genowym. W najbliższych latach francuska spółdzielnia będzie miała homologację na GMO. W 2016 roku planuje komercyjną sprzedaż odmian kukurydzy „radzących sobie” ze stonką kukurydzianą. Tam gdzie uprawa odmian GMO jest prawnie możliwa Limagrain proponuje modyfikowane odmiany rolnikom. Obecnie odmiany GMO z logo Limagrain testowane są w Hiszpanii i w Czechach, a poza Europą w USA. We Francji badania są prowadzone w zamkniętych obiektach.

Więcej: FARMER.PL