Luty 18, 2015
Drukuj

NIE DLA GMO

GMO 01-strona001

 

Prof. Ludwik Tumiałojć:
„W całym zamieszaniu o GMO sprawa oddziaływania roślin modyfikowanych na zdrowie jest drugoplanowa. Koncernom chodzi przede wszystkim oto, żeby zmonopolizować handel ziarnem. To jest idea wyeliminowania drobnych rolników (paru milionów ludzi na naszej planecie, w tym około 1 mln w naszym kraju) przez grupę wielkich kontraktatorów, którzy w całości będą kupować ziarno od wielkich koncernów.” (źródło)

Popieramy działania KOALICJI „POLSKA WOLNA OD GMO” w tym punkcie. W związku z przesłanym nam do konsultacji projektem ustawy o zmianie ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych ( projekt z dnia 31 grudnia 2014 r. ) organizacja złożyła wniosek o wycofanie tego przedłożenia oraz apelujemy o pilne podjęcie prac nad sporządzeniem i wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego kompleksowej ustawy o GMO regulującej zasady stworzenia z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefy wolnej od GMO (ZOBACZ Stanowisko_Koalicji_Polska_Wolna_od_GMO).

To co decyduje o jakości i konkurencyjności polskiego rolnictwa zostanie zniszczone przez działanie sprzyjające dużym międzynarodowym koncernom. Odbywa się to kosztem własnej gospodarki, a przede wszystkim kosztem zdrowia obywateli Polski.

Polecamy:
Obalamy mity na temat GMO – jak jest naprawdę? (LINK)