Styczeń 21, 2013
Drukuj

O PROJEKCIE TRAKTOREM po ZAKUPY. DOŁĄCZ do NAS

Pobierz ulotkę informacyjną: TRAKTOREM po ZAKUPY

Nasze cele

1. Zwrócenie uwagi opinii publicznej
oraz władz państwa na problemy polskiej wsi.
2. Integracja środowisk rolniczych.
3. Wspieranie merytorycznej dyskusji na temat polskiej polityki rolnej.
4. Promowanie polskiej żywności i gospodarki.

Jak do nas dołączyć?

1. Po pierwsze, musisz mieć sprawny traktor oraz biało-czerwoną flagę.
Umieść na traktorze hasła, mozesz promowac adres www.protestrolnikow.pl

2. Skontaktuj się z rolniczą organizacją związkową na swoim terenie
i dowiedz się, czy jest partnerem społecznej akcji pn. „Traktorem po zakupy”. Jeżeli nie jest, to prosimy o kontakt z nami: protestrolnikow@gmail.com . Zachęć innych rolników do udziału w wyjeździe po zakupy.

Ważne

1. Zapoznaj się z Kodeksem Ruchu Drogowego. Obecność traktorów w kolumnie na drogach wiąże się z określonymi obwarowaniami (art. 32). Pamiętaj, że musisz mieć przy sobie ważne dokumenty. Policja będzie sprawdzała stan techniczny traktorów.

2. Dbaj o bezpieczenstwo na drodze. Wyjazd traktorów powoduje duże zagrożenie, dlatego przed wyjazdem z wyprzedzeniem powiadom miejscową komendę policji oraz lokalne media (materiały dla mediów znajdziesz na stronie www.protestrolnikow.pl , możesz wydrukować je dla mediów i mieszkańców waszych miast i wsi ze strony www protestu).

3. Przed wyjazdem, z kilkudniowym wyprzedzeniem, wyślij informację o swojej aktywności na nasz adres: protestrolnikow@gmail.com . Dodamy wasz traktor na internetowej mapie „TRAKTOREM po ZAKUPY”.

4. Powiadom swoją społeczność o akcji. Umieść na tablicy informacyjnej plakat z naszej strony. Pobierz: PROTEST ROLNIKOW plakat

5. Odwiedzaj stronę www.protestrolnikow.pl . Poznaj postulaty oraz informacje na temat protestu. Liczy się Twoje zdanie. Bądź gotowy do udzielenia informacji o powodach swojego wyjazdu „po zakupy”.

6. Pamiętaj, że nasz protest nie ma wymiaru politycznego. Jest protestem o charakterze gospodarczym.

7. Kto jest organizatorem twojego wyjazdu? Od strony prawnej – TY. Jedziesz z kolegami traktorem po zakupy. W imię rozwoju polskiej wsi i gospodarki.

Udanych zakupów – niezbędnych do funkcjonowania waszych gospodarstw.