kwiecień 20, 2013
Drukuj

Profesor Jasiorowski o sytuacji w PZHiPBM, apel do hodowców

IMG_4544

Przeczytaj w FARMER.PL: – Krytyka Zarządu jaka miała miejsce nie była dla mnie zaskoczeniem – napisał prof. Henryk Jasiorowski w liście otwartym do hodowców bydła mięsnego. Profesor krytykuje Zarząd PZHiPBM, Komisję Rewizyjną, wskazuje na błędy i zaniedbania. Pokazuje co trzeba zrobić, żeby Związek odzyskał twarz wobec hodowców. Apeluje o liczne stawienie się na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.

LIST DO CZŁONKÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU HODOWCÓW I PRODUCENTÓW BYDŁA MIĘSNEGO
SZANOWNE KOLEŻANKI, SZANOWNI KOLEDZY

W obliczu powstałego kryzysu w naszym Związku, jako jeden z jego założycieli i pierwszy wieloletni prezes – uhonorowany w dniu rezygnacji dożywotnim tytułem honorowego prezesa – a przede wszystkim jako hodowca bydła mięsnego zdecydowałem się napisać do Was ten osobisty list.

Wszyscy zostaliśmy wstrząśnięci przebiegiem i rezultatem ostatniego Walnego Zgromadzenia naszego Związku, na które się wybierałem ale w którym z powodu grypy nie mogłem uczestniczyć. Przyznam jednak, że przygotowując się na to spotkanie miałem wątpliwości czy głosować (z upoważnienia mojego wnuka, który jest obecnie właścicielem naszego rodzinnego stada) za udzieleniem Zarządowi, a szczególnie prezesowi i przewodniczącemu komisji rewizyjnej, absolutorium. Stąd krytyka Zarządu jaka następnie miała miejsce na tym zebraniu nie była dla mnie zaskoczeniem.

Ci Członkowie Związku, którzy uczestniczyli w ostatnich walnych zgromadzeniach (nieliczni niestety) pamiętają zapewne, że od kilku lat wypowiadałem się krytycznie o działalności jego władz zarzucając im…

Przeczytaj więcej: FARMER.PL