luty 25, 2014
Drukuj

PROTEST ROLNIKÓW w ZACHODNIOPOMORSKIEM – DK nr 6 i 10, Koszalin i Szczecinek (26.02.14 r., od g. 12.00)

Komitetu Protestacyjnego
Rolników Województwa Zachodniopomorskiego

K O M U N I K A T z dnia 25.02.2014 r.

***
W dniu 26.02.2014 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej Rolników w obronie polskiej ziemi i lasów, organizowanej przez NSZZ RI „Solidarność” w województwie zachodniopomorskim dojdzie do utrudnień w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 10 między Krąpielem a Suchaniem, na drodze krajowej nr 6 w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 162. Rolnicy będą również wstrzymywali ruch w Koszalinie i Szczecinku. Początek akcji – godzina 12.00.

Oprócz realizacji postulatów zgłoszonych w dniu 5 grudnia 2012 r. domagać się będziemy od Rządu RP podjęcia w trybie pilnym działań osłonowych mających na celu zabezpieczenie producentów trzody chlewnej przed gwałtownym spadkiem cen oraz zakładów przetwórczych przed skutkami wstrzymania eksportu poza UE.

Stwierdzenie na terenie kraju dwóch przypadków ASF (afrykańskiego pomoru świń) u padłych dzików, nieopodal granicy z Białorusią, nie może stać się kolejnym pretekstem do wyparcia naszych produktów ze światowego rynku i działań ograniczających potencjał produkcyjny polskich rolników.

(-)
Edward KOSMAL
Przewodniczący KPRWZ