czerwiec 6, 2013
Drukuj

Rolnicy pazerni czy poniewierani?

Rolnicy wskazują na krzywdzące ich warunki prowadzenia gospodarstw. Policja stawia zarzuty protestującym.

Protest w Szczecinie nie wygasł, przybiera nowe formy. Po ubiegłotygodniowych blokadach dróg rolnicy są wzywani na przesłuchania.

Rolnicy protestujący w Pyrzycach odebrali wczoraj wezwania na policję – 11 spośród ok. 80 protestujących już dziś zostało przesłuchanych.

- Chciałbym, żeby wszystko w naszym kraju było tak szybko załatwiane, jak te przesłuchania – mówi Robert Tarnowski z Pyrzyc, dziś przesłuchany jako organizator nielegalnego zgromadzenia i blokady. – Ale w innych sprawach jakoś nikt nie kwapi się do szybkich rozwiązań. Zarzucają nam, że nie wiedzieli o akcji protestacyjnej, bo nie było pisemnego powiadomienia. A przecież była konferencia prasowa z udziałem 15 dziennikarzy przed akcją, wiadomość o blokadzie policja miała, zorganizowała objazdy i wolny pas w środku blokady dla przejazdu pojazdów uprzywilejowanych. Umówiliśmy się z policją, że blokada potrwa 3 godziny i tyle trwała. Nie było żadnych incydentów, policja nie interweniowała, choć cały czas była obecna. Tymczasem teraz robi się nagłe przesłuchania i stawia zarzuty.

Więcej: FARMER.PL